Dlaczego akurat Google Ads?

Reklama Google Ads (dawniej AdWords) pozwala pozyskiwać nowych użytkowników na stronie internetowej. Większość z nich prawdopodobnie nigdy nie trafiłaby do Twojego serwisu, gdyby nie skuteczna kampania reklamowa. Każdy nowy użytkownik odwiedzający sklep lub firmową stronę ma szansę stać się nowym klientem, co przekłada się na wyższy współczynnik konwersji i wzrost sprzedaży. Odpowiednio sprofilowane linki sponsorowane i komunikaty reklamowe pozwalają budować trwałe relacje z klientami, jednocześnie otwierając przed przedsiębiorcami nowe kierunki biznesowego rozwoju. Podsumowując, kampania Google Ads to:

 • wiele dostępnych form reklamy,
 • możliwość precyzyjnego formułowania komunikatów,
 • pełna kontrola nad sposobem wdrażania i czasem trwania kampanii,
 • skuteczność działań promocyjnych,
 • kolejne źródło pozyskiwania użytkowników,
 • kontrola kosztów i płatność tylko za efekty.
Sposoby reklamy z Google Ads

Sposoby reklamy

Kampania może przybierać dowolną formę: od reklamy tekstowej, poprzez banery, po linki sponsorowane. Każda z form ma swoje niepodważalne zalety i w określonych przypadkach sprawdza się najlepiej. Swoje usługi i produkty możesz reklamować m.in. w wynikach wyszukiwania, serwisie YouTube, poczcie Gmail czy Zakupach Google. Dostępne sposoby reklamy obejmują:

 • banery graficzne wyświetlane na konkretnych witrynach, które odwiedzają Twoi potencjalni nabywcy,
 • kompanie produktowe umożliwiające reklamę konkretnego towaru w sieci zakupów Google,
 • reklamę w YouTube wyświetlaną w formie spotu wideo przed wybranym przez użytkownika materiałem,
 • kampanie linków sponsorowanych, umożliwiające precyzyjne dotarcie do wybranej grupy docelowej,
 • remarketing – komunikaty reklamowe kierowane do osób, które już odwiedziły Twoją stronę lub dokonały zakupu w sklepie online,
 • remarketing dynamiczny – pokazywanie konkretnych produktów osobom, które poszukują informacji na dany temat.

Oczywiście możliwa jest również integracja kilku dostępnych form reklamy Google Ads i intensyfikacja przekazu w kampanii. Odpowiednio dobrana strategia promocyjna to klucz do sukcesu Twojej firmy w sieci. Nasi specjaliści doradzą Ci wybór optymalnych sposobów reklamy i kanałów komunikacji, tak by skierować na Twoją stronę jak największą liczbę wartościowych użytkowników.

Korzyści kampanii na stronie

Najważniejszym efektem kampanii linków sponsorowanych będzie oczywiście szybki wzrost zainteresowania Twoją ofertą przekładający się na poprawę współczynnika konwersji. Jako rezultat prowadzonych działań, odnotujesz również znaczne zwiększenie ilości zapytań o Twoją firmę i jej ofertę. W przypadku Google Ads efekt działań promocyjnych jest niemal natychmiastowy – inaczej niż w przypadku pozycjonowania. Właśnie dlatego, reklama w wyszukiwarkach doskonale nadaje się np. do promowania produktów sprzedawanych sezonowo lub w ograniczonym czasie. Kolejną zaletą jest pełna kontrola nad kosztami kampanii PPC – płacisz tylko za jej faktyczne rezultaty, czyli kliknięcia linku. Chcesz zwiększyć sprzedaż dzięki płatnej kampanii reklamowej? Skontaktuj się z naszą agencją i zleć opracowanie dedykowanej strategii promocyjnej!

Korzyści kampanii Google Ads